Як правильно скласти договір оренди житла

Щоб при оренді квартири не випробувати складнощів, важливо знати, які нюанси зустрічаються при оформленні такої процедури. Щоб захистити себе від обману і махінацій, важливо правильно скласти договір оренди житлового приміщення. Це стосується як довгострокової оренди, так і квартир подобово.

Договір оренди: правила, зміст

составление договора арендыОдин з заслуговують на увагу аспектів складання договору оренди житлового приміщення – врахувати всі можливі спірні питання. У цьому сенсі значущими будуть і правила експлуатації приміщення, і дії обох учасників після закінчення дії договору.

На відповідних інтернет-ресурсах можна скачати зразок такого договору, але стандартної форми для всіх – не існує.
Що стосується юридичних нюансів, можливе укладання договору оренди або найму. Перший варіант відносин може полягати з орендарем-юридичною особою, а договір найму стосується відносин окремого громадянина і власника.

Відмінності цих двох видів полягають перш за все в тому, що договір найму не потребує державної реєстрації, а договір оренди житлового приміщення потребує такої процедури, якщо термін його дії від 1-го року.

При укладанні договору важливо враховувати, що за умови згоди орендодавця орендар може передати нерухомість або її частину в піднайм, тобто в оренду іншим особам. А при передачі нерухомості однією юридичною особою іншій потрібне підписання договору суборенди.
Договір обов’язково повинен передбачати деякі особливі умови, наприклад, можливість дострокового розірвання. Крім того, складаючи договір, квартиру важливо детально описати, тому як в подібному випадку при псуванні майна можна витребувати з наймача компенсації збитку.

Такий договір містить такі відомості:
– Власне, предмет договору – адреса і розмір приміщення;
– Обов’язки, які беруть на себе сторони, обов’язково і їх права;
– Правила розрахунку;
– Дата дії договору;
– Правила розірвання договору;
– Всі дані про сторони, які беруть участь в угоді і відомості про технічний стан приміщення, підкріплені відповідними додатками.

Нюанси договору оренди

Договір оренди житлового приміщення має деякі підводні камені, які важливо врахувати. Перш за все, договір повинен містити в собі посилання на документ, який свідчитиме про право орендодавця на дану власність. Якщо власника представляє інша особа, вона повинна надавати завірену довіреність.

Орендодавець зобов’язаний надати гарантію, що протягом обумовленого періоду даний об’єкт не буде проданий чи закладений. Орендар ж повинен надати інформацію про всіх осіб, які будуть проживати в орендованій квартирі.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Написать в Вайбер